Tilts Grand Prix

 

kk13_1gp_header


rullitis_k0_800m_pretTrase: Rullītis
Adrese: Aku ceļš 1, Jelgava, LV–3008, Latvija
Interneta mājaslapa: http://www.rullitis.lv
(Google karte)

Konfigurācija:
Garums: 800 m
Platums: 8-10 m
Braukšanas virziens: pretēji pulksteņrādītāja virzienam

Laiks: 2013. gada 17. jūnijs
19:30 Ierašanās
19:45 Instruktāža
20:00 Treniņbrauciens (5min)
20:10 1.Brauciens (10min)
20:30 2.Brauciens (10min)
21:00 Apbalvošana


Ar sīvu spēkošanos un aizraujošām cīņām par katru trases metru. Tieši tādas būs Kartingkausa “Plīvojošās Šalles” braucēju atmiņas par pirmajām sacensībām kartingu trasē “Rullītis”, Jelgavā.

Rīga-Jelgava attālums zīmīgi tāls un sacensības sākās ar nelielu braucēju gaidīšanas procesiju. Un tomēr saulainais vakars un draudzīgais trases personāls padarīja pat šo šķietami garlaicīgo nodarbi par visnotaļ baudāmu Grand Prix sastāvdaļu.

Vēl mazliet, un skat jau braucēju sapulce. Un tad jau visi esam kartingos, lai mestos iekšā zināmajā un tomēr nezināmajā vienlaicīgi. Kartings kā kartings, trase arī ar asfalta segumu. Tomēr līkumi braucami pirmo reizi. Arī kartingiem šī ir pirmā sezona. Parocīgs šķiet jauninājums Grand Prix norisē – 5min garie treniņbraucieni, kuru laikā gūt pirmos iespaidus par trasi, tās līkumiem un vienkārši atsvaidzināt atmiņā, ko tad nozīmē sportiska braukšana tikai dažus centimetrus virs zemes.

Pirmais starts un Kartingkausa “Plīvojošās Šalles” sestā sezona var sākties. Pat trases malā jūtams satraukums un vēlme nezaudēt ne sekundi, kad jau pirmā apļa laikā sagriežas abi sacensību favorīti – J.Unbedahts un R.Mūrnieks. Abi braucēji 10 apļus garajā distancē gan iekavēto atgūst un droši finišē pirmajās divās vietās, uzrādot neticami ātrus un teju identiskus apļa laikus (starpība vien 0,04sek), kas par vairāk kā 2 sekundēm ātrāks kā tuvākajam sekotājam. Tālāk trasē sagriežas arī R.Miezītis, kas viņam maksā vismaz trīs vietas brauciena finišā. Jau pēc pirmajiem apļiem ir skaidrs arī galvenais skatītju secinājums – ceļu neviens braucējs tāpat nedos un par katru pozīciju būs jācīnās sakostiem zobiem. To pierāda arī K.Stūriška, kuram pēc vairākus apļus garas un neatlaidīgas cīņas tikai trīs līkumus līdz finišam izdodas apsteigt M.Veisu. Manevrs, kas braucējam nodrošināja pirmo goda pjedestālu Kartingkausa karjerā.

Otrais brauciens turpināja iesāktās paražas par sīvu spēkošanos no karoga līdz karogam. Brauciena vadībā jau ar pirmajiem apļiem izvirzījās duets K.Stūriška un R.Mūrnieks, kuru divcīņa norisinājās visu brauciena laiku, līdz 10. apļa finišā rūtotais karogs vēstīja par R.Mūrnieka pārākumu par nemanāmām 0,885sek. Tikmēr 1.brauciena uzvarētājs J.Unbedahts nespēj laicīgi apdzīt sev priekšā esošos braucējus. Sekundes prasīja arī skatītājiem tik aizraujošā cīņa ar R.Madžuli-Bajāru. Startējis septītais, braucējs finišē trešajā pozīcijā. Nerimtīga spēkošanās arī par tālākajām vietām, kur iespadīgu sniegumu demonstrē R.Miezītis, kurš pēc kļūdas trasē atkritis uz pēdējo pozīciju, tomēr spējis atgūt zaudēto un finišu sasniegt piektajā vietā.

Rullītis pat ar grumbuļiem asfalta segumā spēja sagādāt vienreizējas, pozitīvām emocijām bagātas sacensības, kādas cerams izdosies atkārtot nākamreiz, kad Kartingkauss kravās mantas, lai mērotu ceļu uz Jelgavas pusi.

Kartingkausa “Plīvojošās Šalles” 2013. gada sezonas otrais posms pēc Līgošana un Jāņu svinēšanas, 26.jūnija pievakarē, kad dosimies uz Latvijas ātrākā formulas brauēja Haralda Šlēgelmilha mājvietu Ropažos – Sporta kompleksu “333”. Tiekamies!


1.TiltsGP_Rullitis_starts_pilns

1.TiltsGP_Rullitis_rezultats

1.TiltsGP_Rullitis_punkti

1.TiltsGP_Rullitis_aaplis

1.TiltsGP_Rullitis_diag1

1.TiltsGP_Rullitis_diag2


 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.