The Cannonball Run Grand Prix

 

The Cannonball Run ir režisora Hal Needham 1981. gada filma kurā lielākas vai mazākas lomas spēle vairāki populāri aktieri kā – Roger Moore, Burt Reynolds, Peter Fonda, Farrah Fawcett, Jackie Chan, Sammy Davis Jr., Dean Martin. Šīs komēdijas sižets nav no tiem sarežģītākajiem – dažādi ekscentriski dalībnieki piedalās nelegālās sacīkstes no ASV austrumu krasta uz rietumu krastu un viņi ir gatavi uz jebko, lai tiktu pie uzvaras.

Filma sev par piemēru ņem reālas šāda tipa sacīkstes – Cannonball Baker Sea-To-Shining-Sea Memorial Trophy Dash, kuras kā protestu pret nesen kā pieņemto ātruma ierobežojumu uz 55 mph (~89 km/h) dibināja Brock Yates, kas ir arī šis filmas scenārija autors. Rekordu šajās sacīkstēs ceļā no New York uz Los Angeles 1979. gadā uzstādīja Dave Heinz un Dave Yarborough ar Jaguar XJS, kas apmēram 4600km garo ceļu veica 32 stundās un 51 minūtē ar vidējo ātrumu ~89 mph (~144 km/h).

Klīst baumas ka pēc šīs filmas Roger Moore (attēlojis slaveno angļu spiegu James Bond 7 reizes), kurš filmā piedalījies ar sudraboto Aston Martin un vairākkārtīgi atsaucies uz James Bond filmām, bijis spiests parakstīt vienošanos, kas turpmāk liedz veikt šāda veida atsauces uz James Bond tēlu.

Kopumā filma bija finansiāli ļoti veiksmīga – ASV vien nopelnot $59.9mil The Cannonball Run vēsturē ieiet kā 1981. gada sestā visienesīgākā filma.

2010. gada 10.jūlijs
Starts plkst. 14:00 (ierašanās 13:00)
Jelgavas iela 16, Kandava, Tukuma rajons, LV-3120
Garums: 1012 m
Platums: 8 m
Braukšanas virziens: pret pulksteņrādītāja virzienā
Braucēju skaits: 9
Brauciena ilgums: 2×10 min

 


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.