Jos Verstappen Grand Prix

 

Turpinot iesākto, šim posmam dots visu laiku labākā Nīderlandes F1 pilota Jos Verstappen vārds. Starp 13 Nīderlandes F1 pilotiem tikai J.Verstappen ir izdevies kāpt uz goda pjedestāla; viņš izcīnījis 17 no Nīderlandes kopējās 27 punktu kravas, un aizvadījis garāko karjeru 107 sacīkšu garumā. Diemžēl, valsts ieskaite F1 nav no svara un par to papildu punktus nepiešķir, čempionu kausus vēl mazāk.

Tomēr, Jos ir stabila vērtība Eiropas autosacīkšu pasaulē – otrā ešelona pilots F1 un stabils citu Eiropas autosacīkšu pilots, kur gūtas arī spožas uzvaras kā 2008. gada LeMans 24 stundu brauciena LMP2 klasē . Saistībā ar F1, pieminēšanas vērts ir fakts par Arrows komandu, kas pēc 2001. gada sezonas lauza līgumu ar Verstappen pat neskatoties uz to, ka braucēju finansiāli atbalstīja elektronikas kompānija Trust. Arrows uz nākamo sezonu parakstīja līgumu ar Heinz-Harald Frentzen, kamēr Trust pameta Arrows un turpināja atbalstī Verstappen viņa karjeras līkločos. Nevar nepieminēt, ka tā bija pēdējā sezona finanšu grūtībās nonākušajai Arrows komandai.

Braucējs tomēr nav spējis parādīt kādu izcilu sniegumu, tad kāpēc gan viņa vārdā jānosauc posms? Varbūt tāpēc, ka man māsa mācās Nīderlandē? Bet kāds viņai te sakars?!? Varbūt tāpēc, ka Nīderlande ir smēķējošo paradīze? Bet kausa nolikums strikti vēršas pret apreibinošo vielu lietošanu! Tad kas par bumbām? Kāpēc tieši Jos Verstappen? Tad nu aicinu atgriezties pie šī kausa vadmotīva – labi pavadīta laika ar sacensību piešprici. Sekojoši, tieši Jos ir spējis radīt momentu, kas neizdzēšami ir manā atmiņā un ikreiz ievelk smaidu sejas vaibstos. Tieši Jos 1994. gadā mēģināja nodedzināt visu Hokenheimas trases boksu celiņu. Lūk video: http://www.youtube.com/watch?v=JCykFawdq40&feature=related


2008. gada 5.augusts
Starts plkst. 20:00 (ierašanās 19:30)
S. Eizenšteina iela 2, Rīga, LV – 1079, Latvija, Vārti Nr.5.
Garums: 1200 m
Platums: 8-10 m
Braukšanas virziens: pulksteņrādītāja virzienā
Braucēju skaits: 8


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.