Aug 072012
 

Atgriežoties pie nolikuma, Kartingkausa Plīvojošās Šalles kausu iegūst braucējs, kurš visas sezonas laikā izcīnījis visvairāk punktus. Gadījumā, ja punktu skaits vienāds, tad par izšķirošo faktoru tiek skatītas atsevišķu Grand Prix laikā augstāk izcīnīto vietu skaits. Tas ir, tiks salīdzināts cik reizes katrs braucējs ieguvis pirmo vietu. Kam vairāk, tas augstāk. Ja to skaits būs vienāds, tad salīdzinās iegūto otro vietu skaitu. Un tā tālāk. Ja visas izcīnītās vietas būs identiskas, tad izšķirošais faktors būs pēdējā jeb Bullet Bill Grand Prix izcīnītā vieta.

Tuvāk pie lietas!
Nebijusi intriga, par KartingKausu cīnīsies trīs, bet uzvaras šampanieti dzers tikai viens.

Kā tas viss beigsies, tik Ātruma Dievs zin, tomēr mēģināsim pašķetināt to kamolu nedaudz vaļā.
Iemetam aci tabulā: A.Ikarts pirmajā vietā ar 34 punktiem un 4 punktu pārsvaru pār abiem sekotājiem – J.Unbedahtu un I.Usu, kuriem iekrāti pa 30 punktiem.

Pavisam īsi un kodolīgi, kurš uzvarēs Bullet Bill Grand Prix, iegūs arī KartingKausu! Un tomēr, A.Ikartam der arī otrā vieta.

Matemātiski teorētiskie varianti makten daudz, tomēr, pieņemot starpgalaktiskā miera stāju, prognozēsim, ka līderu trio turpinās sezonas laikā iesākto kursu un finišu uz goda pjedestāla. Tamdēļ, izmaiņas iespējamas maksimāli četru punktu robežās. Līdz ar to, A.Ikarts savu 4 punktu pārsvaru var zaudēt finišējot uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Un tad kad I.Uss un J.Unbedahts priekšā, tad no diviem tikai uzvarētājs spēs iegūt līdzvērtīgu punktu summu kā šībrīža līderis, 40 punktus. Līdzko neizšķirts, uzreiz mērīšanās! Tiks salīdzinātas izcīnītās vietas un abos gadījumos A.Ikarts paliek zaudētājos.

J.Unbedahta gadījumā, divas 2. vietas ierindos braucēju augstāk, jo uzvaru skaits ar A.Ikartu būtu līdzīgs – pa divām katram.
I.Usa gadījumā, abiem braucējiem visas izcīnītās vietas būtu līdzīgā skaitā – pa divām uzvarām, viena otrā vieta un divas trešās vietas. Tāpēc augstāk ierindosies braucējs, kurš pēdējā Grand Prix būs ieguvis augstāku vietu jeb I.Uss.

Kā uzvarēt A.Ikartam?
Finišēt pirmajā vai otrajā vietā!

Kā uzvarēt J.Unbedahtam vai I.Usam?
Finišēt pirmajā vietā, pie nosacījuma, ka A.Ikarta finišē trešais.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.