Jul 162012
 

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar pirmajiem diviem atlases posmiem Kandavā (sestdiena, 14.jūlijs) un Jelgavā (svētdiena, 15.jūlijs) aizsākās Red Bull Kart Fight Latvijas atlases sacensības, kuru mērķis noskaidrot ātrāko amatieri, kuram kā balva pienāksies ceļazīme uz Red Bull Kart Fight pasaules finālu 2012. gada decembrī.

Pirmais atlases posms tika aizvadīts Kandavas Kartodromā, kur izmēģināt savus spēkus bija devušies arī četri Kartingkausa Plīvojošās Šalles dalībnieki – A.Ikarts, I.Uss, J.Unbedahts un R.Madžuls-Bajārs. Bez viņiem, Kandavā sastapti vēl 168 brauktgribētāji, kas bruņojušies ar maģisko Red Bull dziru, vētīja un zīlēja uzvarošo trajektoriju. Kā izrādījās dienas gaitā, trajektorijas bija nepieciešamas vairākas, jo mainīgie laika apstākļi spieda braucējus pielāgoties te sausam trases segumam, te slapjam, un reizēm arī žūstošam.

Trases konfigurācija nedaudz saīsināta, 808 metru garais variants ar S-veida līkumu starta/finiša taisnes galā ļāva katram dalībniekam pieveikt 10 apļus, kā arī organizatoriem ļāva puslīdz iekļauties noteiktajā laika grafikā. Savukārt kartingi no SK “333”, apauti ar jaunām riepām, apkrauti ar atsvariem, nu droši gaidīja savus pirmo izbraucienu trasē, pirmo no paredzētajām 22 kvalifikācijas sesijām. Ne daudz, ne maz, bet izbraukt tika visi, kuri iespēja reģistrēties noteiktajā laikā līdz 12:00.

Un tā, jau pirmajā kvalifikācijas braucienā uz starta arī Kartingkausa čempions I.Uss. Visnotaļ veiksmīgi atbrīvojis sev priekšā brīvu trasi, ātri tiek uzņemts temps un finišā pārliecinoši uzrādīts labākais apļa laiks 49,820sek. Ilgi gan nebija jāgaida, jo jau otrajā kvalifikācijas braucienā tika uzstādīts pārliecinošs dienas ātrākais apļa laiks 49,517sek. Un tomēr, tā kā dienas finālbraucieniem kvalificēsies 24 ātrākie braucēji, tad uzņemtais temps šķiet itin labs – ar apļa laiku zem 50sek šķiet vajadzētu pietiek.

Ar nepacietību gaidam piekto kvalifikācijas braucienu, kad uz starta vienlaicīgi izies atlikušie trīs Kartingkausa dalībnieki – A.Ikarts, J.Unbedahts un R.Madžuls-Bajārs. Arī šoreiz, pieredze dara savu – braucēji saprot, lai uzrādītu ātru apļa laiku, nepieciešams izretoties. Un lai gan braucienā piedalās arī krietni lēnāka dāma, radikāli tas rezultātu ietekmēt nespēj. J.Unbedahts uzrāda ļoti konkurētspējīgu 49,616, A.Ikarts pārliecinošu 49,875, savukārt R.Madžuls-Bajārs tā arī nespēja atrast kopsaucēju ne ar trasi ne kartingu un rūtoto karogu sasniedza ar 52,696sek uz rezultātu tablo.

Trīs no 22 kvalifikācijas braucieniem tika aizvadīti slapjā trasē, kamdēļ nācās nedaudz pielāgot Nolikumu, bet galvenais tiesnesis H.Šlēgelmilhs ar saviem pienākumiem tika galā ļoti atzīstami. Savelkot dienas pirmo kopvērtējumu, skats uz dzīvi diezgan iepriecinošs.

Kvalifikācija (vieta, ātrākais apļa laiks, braucējs):

001. 49,517 J.Pavlovics
002. 49,589 M.Narvils
003. 49,594 O.Saltums
=
004. 49,616 J.Unbedahts
008. 49,820 I.Uss
010. 49,875 A.Ikarts
136. 52,696 R.Madžuls-Bajārs

Trīs no četrām šallēm dienas finālā, starp 24 ātrākajiem, un šķietami labām izredzēm iekļūt starp 12 labākajiem, kuri kvalificēsies superfinālam Rīgā. Dažas minūtes aprēķinu, un trīs finālgrupas ir publicētas. Katrā pa astoņiem braucējiem, no kuri ar kopējo startu no vietas katrā finālbraucienā cīnīsiem par Top4 finišu, kas garantēs vietu Latvijas finālā. Pirmajā finālgrupā zināmu subjektu neatrast, toties otrajā startē I.Uss, savukārt trešajā gan A.Ikarts, gan J.Unbedahts.

Kamēr pirmais fināls tiek aizvadīts sausā trasē, otrais jau tiek sagaidīts ar lietus pilēm uz aizsargstikla. Kādam varbūt tas pamatīgi apgrūtina iekļūšanu starp četrim brauciena uzvarētājiem, tikai ne I.Usam, kurš pēdējo slapjo sacīksti aivadījis tikai 4 dienas iepriekš, izcīnot 3. vietu Bowser Grand Prix. Un tā, lielisks starts, iegūtas vairākas pozīcijas un droši, bez būtiskām kļūdām aizvadīts brauciens ļauj I.Usam finišēt otrajā vietā un kvalificēties Latvijas finālam.

Lietum pierimstot, uz starta tiek nostādīts arī trešais oktets. Starts, A.Ikarts zaudē pozīciju, tomēr jau otrajā aplī to atgūst, un līdz ar 5. vietā esošā braucēja kļūdu var aizvadīja nepiespiestu braucienu droši finišējot ceturtajā vietā. Tikmēr J.Unbedahts aizvada augstvērtīgu lietus sacīksti izmisīgi cīnoties par uzvaru braucienā, kas tomēr beidzas ar kļūdu, sagriešanos pirmajā līkumā un samierināšanos ar otro vietu. Tomēr, tā kā lielā cīņa Rīgā vēl tikai priekšā, un pa ceļam uzrādītais ātrākais apļa laiks 57,619 silda sirdi, par uzvaras priekiem nevarēja sūdzēties!

No malas vērtējot, lielisks sasniegums Kartingkausa izpildījumā, kad trīs tā dalībnieki garantējuši vietu starp 60 ātrākajiem kartinga amatieriem Latvijā, tādējādi pierādot, ka vairāku gadu garumā krātā pieredze un ieguldītais darbs ir nesis savus pirmos augļus. Kaut vai Red Bull četrpakas formā!

Ar visiem tiksimie 18. augustā, kad Swedbank galvēnās ēkas stāvlaukumā tiks izveidota trase, kurā aizvadīts Rīgas fināls. Fināls, kurā vismaz trīs dalībnieki no Plīvojošo Šaļļu kluba cīnīsies par vienīgo ceļa zīmi uz pasaules finālu, kā arī centīsies nepalikt kaunā, uzrādot rezultātu, kas nav lasāms pēdējā rindiņā.

Tā turēt!
  One Response to “Čempioni rāda klasi Kandavā”

Comments (1)
  1. un tā jau it kā neko nerakstīju, bet sanāca šķiet garākais ūdensgabals ever :)
    johaidī, nozīmīgs sasniegums mums dažiem sanāca. tomēr neesam galīgi vakarējie.
    skatamies video, un varbūt sarosamies – vēl trīs atlases priekšā!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.