Oct 122011
 

2011. gada 1. oktobris, saulaina sestdiena Swedbank Kartodromā un lieliska izvēle, lai aizvadītu Latvijas mediju aģentūru Le Mans komandu sacensības ar īres kartingiem. Startam pieteiktas 11 komandas, 33 dalībnieki un katra komandai Kandavas kartodroma klasiskajā aplī atvēlētas aizraujošas 75 minūtes.

Neskrienot notikumiem pa priekšu, svarīgi minēt, ka J.Unbedahts komandā “Inspired-1” iekļauts kā pirmais rezervists un komandas treneris, un uz starta izgāja vien pamatbraucēja veselības sarežģījumu dēļ.

Un tā, bez kādas iesildīšanās, komandas tika iemestas sacensību virpulī – 15 minūšu kvalifikācija, kas noteiks komandu sadalījumu priekšāstāvošajiem pusfināliem. Inspired-1 uzrāda visnotaļ viduvēju laiku 60,482 un arī ierindojas visnotaļ viduvējā 6. vietā, no pole position laika 58,600 atpaliekot 1,882 sekundes.

Pusfinālos 11 komandas sadalītas divās grupās pa 6 un 5 komandām katrā, un no katras grupas trīs ātrākās pēc 30 minūšu cīkstēšanās nodrošinās vietu finālā. Inspired-1 pusfinālā uzrādītais rezultāts jau ir krietni augstvērtīgāks – izcīnīta vieta finālā, pa ceļam uzrādot arī absolūti labāko apļa laiku pusfinālos 58,413.

Un tomēr, komandas trenera vaigs pirms finālbrauciena norūpējies, jo šīs ir komandu sacīkstes un svarīgākais ir visu tās braucēju parādītais ātrums. Lai gan uzstādīts līdz šim labākais apļa laiks, izpētot finālbraucienu rezultātus, secināts, ka 1. pusfināla dalībnieki bijuši krietni spēcīgāki un iekļūt starp trim godalgotajām vietām būs ļoti grūti, ja ne pat neiespējami. Tāpēc jau pirms starta tika atmests uzdevums par uzvaru sacensībās, koncentrējoties uz pieredzes gūšanu un brauktprasmju uzlabošanu.
Fināla rezultāti pierādīja, ka šāda izšķiršanās bijusi pareiza, jo vismaz šogad cīņā par uzvaru norisinājās bez Inspired-1 dalības, bet plints krūmos netika mesta. We will be back!

Inspired-1 pēc finiša (no kreisās) – Edgars Karnītis, Jānis Unbedahts, Ginta Bakane:

Finālbrauciena rezultāti:

M’AD Go Kart Le Mans 11” pasākumā piedalījās arī vairāki tehniskie cilvēki, tajā skaitā arī VIDEOhroniķis un FOTOhroniķis.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.