Aug 042010
 

“This radio station was named Kowalski, in honour of the last American hero to whom speed means freedom of the soul. The question is not when’s he gonna stop, but who is gonna stop him.” -Super Soul

Vanishing Point – režisora Richard C. Sarafian 1971. gada kulta filma. Kowalski (Barry Newman) tiko nogādājis mašīnu, nekavējoties apņemas veikt nākošo pārbraucienu – nogādāt 1970. gada Dodge Challenger no Colorado uz San Fransisco. Ar to arī sākas šī eksitenciālā lielātruma pakaļdzīšanās caur Amrikas zelta rietumiem, kuras laikā Kowalski piedzīvo interesantas, gandrīz sireālistiskas, tikšanās un skatītāji arī nedaudz uzzina par Kowalski pagātni. Par Kowalski pavadoni kļūst aklais afroamerikāņu DJ – Super Soul (Cleavon Little), kas klausoties policijas sakaru frekvences, dod netieši padomus Kowalski kā izvairīties no pakaļdzinējiem un vienlaicīgi atspoguļojot šo pakaļdzīšanos rada gandrīz vai mitoloģisku tēlu no Kowalski, dēvējot viņu par “pēdējo Amerikas varoni”, un šādi piesaistot atbalstītāju pulku.

Filma lielā mērā ir kā priekšvēstnesis ASV 60. gadu pret-kultūras bojāejai, un kā pēdējā slavas dziesma plašajiem, brīvajiem rietumiem, to var saukt par garīgo līdzgaitnieku, līdzīga rakstura kulta filmai, par motobraucējiem – Easy Rider ar Peter Fonda un Denis Hopper galvenajās lomās.

Vanishing Point kalpoja kā inspirācija 1997. gada Primal Scream albūmam, arī sauktam Vanishing Point, kas tika plānots kā alternatīvs skaņu celiņš šai filmai. Bez tam filmai arī bijusi liela ietekme uz Quentin Tarantino daļu no projekta GrindhouseDeath Proof, kur arī prominenti figurē balts 1970. gada Dodge Challenger, kura numurs sakrīt ar Kowalski vadītā auto numuru – OA 5599.

“And there goes the Challenger, being chased by the blue, blue meanies on wheels. The vicious traffic squad cars are after our lone driver, the last American hero, the electric centaur, the, the demi-god, the super driver of the golden west! Two nasty Nazi cars are close behind the beautiful lone driver. The police numbers are gettin’ closer, closer, closer to our soul hero, in his soul mobile, yeah baby! They about to strike. They gonna get him. Smash him. Rape… the last beautiful free soul on this planet.” -Super Soul

  One Response to “Vanishing Point GP”

Comments (1)
  1. vienkaarshi burviigi :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.