Aug 062008
 

Tehniskās aizķeršanās nu aiz muguras, braucēji sasēduši kartingos un veiksmīgā kārtā visi deviņi dodas iepazīt Biķernieku trasi. Sākotnēji lēnām, pēc tam jau ar Andi priekšgalā arī iesildīšanās apļos tiek uzstādīti vērā ņemami ātrumi un atkostas pirmās trases nianses. Tā nu noruļļojām pāris apļus un stājamies uz starta.

Zaļais karogs. Šķiet šis ir viens no satraucošākajiem brīžiem visa brauciena laikā, kad nespējot sagaidīt startu braucējiem adrenalīna līmenis pacēlies augstu virs normas, kartingu dzinējos mītošie zirgi kārpa zemi un līdzjutēji aiz stresa sāk sirmot.

Starts!

Veiksmīgs starts padodas H.Beķerim, kurš startējot no cetrutās starta vietas pa trases labo malu tehniski apsteidz lēni startējušo J.Unbedahtu un jau līdz pirmajam līkumam atrodas brauciena vadībā. Jau pirmajā posmā šie divi braucēji izvērta bezkompromisa cīņu, un arī šoreiz nepievīla. Cīņa turpinājās līdz pat pirmā apļa vidum, kad ātrumu atguvušais pirmā posma uzvarētājs J.Unbedahts, apsteidzot H.Beķeri, spēja atgūt zaudēto pozīciju un jau trešajā posmā pēc kārtas izvirzīties brauciena līdera godā. Atskatoties uz notikumiem start/finiša taisnē, pirmo līkumu tā arī nesasniedza Nīderlandes pārstāvis S.van Dijk, kurš savam kartingam sagandējis akseleratora trosīti.

Brauciena turpinājumā fantastisku ātrumu demonstrēja no pēdējās starta vietas startējušais debitants A.Ikarts, kurš braucot ar kartingu, kuram nestrādāja bremzes pierādīja, ka tās pilda savu funkciju – bremzē – samazinot braucēja ātrumu. Jau brauciena otrā apļai laikā viņš izvirzījās vadībā un lai gan apsteigtais J.Unbedahts vēl centās izrādīt cīņassparu, A.Ikarta ātrums bija nepārprotams un līdz pašam finiša karogam nopietnus draudus savai pozīcijai viņš tā arī neizjuta.

Nobraukājuši 5 apļus braucēji sasniedza finiša karogu un devās atgriezās boksu celiņā.

Rezultāti:
1. Andis Ikarts
2. Jānis Unbedahts
3. Harijs Beķeris
4. Mārtiņš Liberts
5. Rolands Madžuls-Bajārs
6. Andris Reņģītis
7. Elvis Beļusovs
8. Sven van Dijk (DNF)
9. Ēriks Kanis (DNS)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.