Aug 082008
 

Jākaļ dzelzs kamēr tā karsta! Lai gan otrais posms tikko aiz muguras, arī trešais un pēdējais vairs nav aiz kalniem! Piektdiena paies olimpiādi vērojot, tad sestdien ir Prāta Vētras koncerts, svētdienu pavadīsim steidzot lauku darbus. Pirmdienā kā kārtīgi darbaļaudis ieradīsimies darbā un celsim Latvijas IKP. Un skat, jau otrdiena un klāt Grande Finale.

Trešais posms nosaukts Mika Hakkinen vārdā – mans pēdējais īstais favorīts Formulas sacīkstēs. Debitējis F1 jau 1991. gadā un kopš 1993. līdz pat F1 karjeras beigām pēc 2001. gada sezonas startējis McLaren komandā.
Hakkinen sagaidīja McLaren komandas pēdējos dominances gadus, kad 90to gadu beigās pateicoties straujam tehnoloģiskam lēcienam to formulas burtiksi lidoja pa trasi. Ne velti sava krāsojuma un ātruma dēļ McLaren tajā laikā tika sauktas par „Sudraba bultām”! Lai gan tehnoloģiskie risinājumi nebija perfekti – 97. gada sezonā Hakkinen nācās izstāties 7 sacīkstēs no 17 un tikai pēdējā sezonas posmā izdevās rūtoto karogu sasniegt pirmajam – tieši šis panākums ievadīja McLaren komandas dominanci divu sezonu garumā, kad 98. un 99. gados Hakkinen ne izcīnīja skaistas uzvaras čempionāta kopvērtējumā.
Kad 2000. gada sezonā Hakkinen neizdevās iegūt savu trešo čempiontitulu un pēc fatāli neveiksmīgās 2001. gada sezonas Hakkinen izvēlējās pamest F1. Sākotnēji gan tikai ziņots, ka pārtraukums būšot kā atvaļinājums, taču tas nepiepildījās un Mika tā arī vairs nav atgriezies. (http://en.wikipedia.org/wiki/Mika_H%C3%A4kkinen)

Spilgtākais moments, kuru noteikti atceras visi F1 fani ir Mika fantastiskais apdzīšanas manevrs 2000. gada sezonas Beļģijas GP laikā: http://www.youtube.com/watch?v=P1COIElwbNg

Biķernieki
Trešais un noslēdzošais posms atkal norisināsies Biķernieku sporta kompleksā, kura vadītāji solījās būt vērīgāki pret tehnikas sagatavošanu. Cerēsim, ka šoreiz bremzes būs visiem kartingiem un akseleratora trosītes pieskrūvētas kā nākas.


2008. gada 12.augusts
Starts plkst. 20:00 (ierašanās 19:30)
S. Eizenšteina iela 2, Rīga, LV – 1079, Latvija, Vārti Nr.5.
Garums: 650 m
Platums: 8-10 m
Braukšanas virziens: pulksteņrādītāja virzienā
Braucēju skaits: 8

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.