Aug 062008
 

Jos Verstappen GP otrais brauciens izvērtās par pasaku visiem lietus sacīkšu piekritējiem. Aizkavēšanās visa vakara garumā noveda pie tā, ka tika sagaidīts lietus mākonis un veicot otrā brauciena kartingu izlozi sāka jau lēnām smidzināt.

Starts atkal ievilkās jo tehniskas ķibeles šoreiz bija piemeklējušas J.Unbedahta kartingu, kurš nekādi nespēja noturēties pie dzīvības – dzinējs ne par ko nevēlējās darboties un slāpa nost. Tā kā maiņas kartinga Biķerniekos nebija, tad mehāniķi darīja ko spēja un paveica neticamo – kartings darbojās, un braucēji devās trasē, kurā lietus jau bija pieņēmies spēkā un nu smidzināja pietiekami spēcīgi, lai solītu aizraujošu sacīkstes.

Tiek noplivināts zaļais karogs, visi bez viena braucēja dodas trasē – startā palicis J.Unbedahts, kura kartings #4 atkal sācis niķoties. Brauciens tiek apturēts, uz trases atkal iznāk mehāniķi, un braucēji sastājas atkārtotam startam. Vairākas minūtes mehāniķi cenšas piedarbināt kartingu – tiek nomainīta te viena, te otra detaļa. Brīdī, kad šķiet ka ir atrasts risinājums tiek dots atkārtots starts. Taču arī tas neglāba kopvērtējuma līderi no izstāšanās – aizbraucis vien līdz pirmajam līkumam J.Unbedahts izstājās.

Pārējie braucēji gan veiksmīgi turpināja sacīkstes trasē, kurā, gaidot atkārtoto startu, lietus bija mitējies, taču asfalts joprojām slapjš un slidens. No pole position startējis, brauciena vadību noturēja pirmā brauciena uzvarētājs A.Ikarts, kurš savas līderpozīcijas neatdeva līdz pat finišam. Spraiga cīņa izvērtās par otro vietu, kurā iesaistīti trīs braucēji – R.Madžuls-Bajārs, S.van Dijk, un A.Reņģītis. Braucējiem viecot vairākas apdzīšanas un saslīdēšanai trasē ieviešot savas korekcijas, izcīnot otro vietu braucienā, kā uzvarētājs no šīs cīņas izgāja R.Madžuls-Bajārs.

Slidenajā trasē saslīdēja visi braucēji, kur pieminēt vērts divas. Viena no tām, M.Liberta kļūda trases otrajā līkumā, kas noveda pie kartinga priekšgala uzsēšanās uz trases apmales. Un kamēr trases darbinieki steidzās palīgā, M.Liberts pielietojot Flinstonu metodi jau bija kartingu izkustinājis un turpinājis braucienu. Daudz neveiksmīgāk izslīdēja S.van Dijk, kurš trases septītā līkuma izejā izbraucot ārpus trases uzsēdināja savu kartingu uz trases apmales tā, ka aizmugurējie riteņi atradās gaisā pilnīgi izslēdzot jebkādu kustības iespējamību. Braucējs arī neriskēja ar savu veselību un neizkāpa no kartinga, tāpēc trasē devās glābšanas brigāde. Kartingam nekāda skāde nebija nodarīta, un S.van Dijk veiksmīgi sasniedza finišu paša spēkiem

Rezultāti:
1. Andis Ikarts
2. Rolands Madžuls-Bajārs
3. Andris Reņģītis
4. Elvis Beļusovs
5. Harijs Beķeris
6. Sven van Dijk
7. Mārtiņš Liberts
8. Jānis Unbedahts (DNF)
9. Ēriks Kanis (DNS)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.