Aug 062008
 

Jautājums, ko uzdeva visi kausā iesaistītie: „Vai jābrauc cauri tunelim?” Tunelis tiešām bija diezgan bailīgs pēc skata, un kopumā Biķerniekos varēja sajust „veco laiku” elpu – gan jau uzturēt šādu milzonīgu kompleksu nav joka lieta. Kur tik paskaties tur trase tāda, šur trase šāda, aiz žoga BMW plēš riepas izbaudot drifta burvību – visnotaļ sportiska atmosfēra; arī kartinga trase (garums 1200m) ir tik gara, ka tālo galu tā īsti nemaz redzēt nevar. Zināmu bijību iedveš!

Bet nu visu pēc kārtas. Ieradāmies relatīvi laicīgi un no mūsu puses nekādu aizķeršanos nevarēja manīt. Protams, bija arī izņēmumi! Tā, piemēram, Z.Lācis saņemot manu zvanu izbrīnītā balsī prasīja, vai tad jau tagad ir jābrauc, lai gan pulkstenis tanī brīdī rādīja 19:50, viņam atrodoties vēl mājās vienojāmies, ka uz startu nekādi nepaspēt un tā uz posmu viņš neieradās. Cits piemērs ir Ē.Kanis, kurš nav spējis ierasties jau uz otro posmu pēc kārtas. Par laimi, mums bija viens skatītājs, kurš labprāt sēstos kartingā un aizstāja vienu no klāt neesošajiem braucējiem – tika mesta monēta, un par aizstājamo tika ielozēts J.Pizičs. Viņa vietā Jos Verstappen GP startēs, lai cik tas interesanti arī nebūtu, Nīderlandes pārstāvis Sven van Dijk! So far so good.

So good only so far. Sacensību starts gan krietni ieilga, jo kartingi nebija tehniski gatavi doties trasē. Tā nu vieglā satraukumā aizritēja aptuveni 40 minūtes līdz braucēji beidzot varēja sēsties kartingos un doties trasē. Te gan jāsaka, ka arī pēc intensīvas mehāniķu rosības tie nespēja sagatavot visus kartingus puslīdz līdzīgā kārtībā (#2 bija bez bremzēm) un tāpēc vietā ierosinājums pirms katra brauciena veikt kartingu izlozi – šādi vēl vairāk samazinot varbūtību, ka kāds no braucējiem spēj sajust (otrais draugs Ņuhs) spēcīgu kartingu un ar to veicot abus braucienus iegūt nepamatotas priekšrocības.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.