Aug 132008
 

Biķernieki nebeidz pārsteigt un ieviest korekcijas manos plānos, jo arī uz Mika Hakkinen GP sagatavoto kartingu skaits bija mazāks par braucēju skaitu. No vienas puses var saprast Gustavu, jo tehnikas ķibeles ir neprognozējams un ja viņiem nav lieku kartingu tad nav. No otras puses, nav jau nekāda otra puse – kartingi ir tieši tik cik viņi ir.

Jaunā sistēma
Lai atrisinātu radušos situāciju izmetām mēslainē pirmdienas pusdienlaikā veikto izlozi un radījām jaunu sistēmu. Divi cetrurtdaļfināli, viens pusfināls un fināls – pēc tādas shēmas arī noteicām vietas posmā un dalījām punktus vairs ne pēc vidējām vietām, bet vietas, kā finišēts finālbraucienā.

Ceturtdaļfināla braucienos katrā piedalījās pa četriem braucējiem, no kuriem divi labākie kvalificējas finālam, kamēr divi vājākie turpina cīnu pusfinālā. Pusfinālā atkal ir četri braucēji, no kuriem divi pievienojas finālbraucienam, bet divi lēnākie izcīna 7. un 8. vietu. Finālā piedalās jau seši braucēji un viena brauciena ietvaros cīnās par uzvaru posmā.

Ceturtdaļfināli
Pirmais brauciens ar kopvērtējuma līderi izvērtās bez sīvas cīņas – no pirmās pozīcijas startējušais J.Unbedahts salīdzinoši viegli novadīja braucienu līdz drošai uzvarai, arī otrajā pozīcijā esošais R.Madžuls-Bajārs brauca ievērojami ātrāk par atlikušajiem diviem braucējiem un ieņēma otro vietu. Abi braucēji arī kvalificējas finālam. Mierīgu braucienu aizvadīja J.Pizičs, kurš sasniedza finiša līniju kā trešais. Visbeidzot, vismaz kādas amizantas atrakcijas parādīja M.Liberts – visupirms sarāvis akseleratora trosīti, tad ar maiņas kartingu izlidojis no trases. Par atrakcijām gan ir jāmaksā – zaudēts laiks vairāku apļu izteiksmē un ieņemta pēdējā vieta.

Rezultāti:
[Izcīnītā vieta, braucējs, starta pozīcija]
1. J.Unbedahts (1)
2. R.Madžuls-Bajārs (2)
3. J.Pizičs (3)
4. M.Liberts) (4)

Otrais ceturtdaļfināls izvērtās jau daudz spraigāks – kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs A.Ikarts uzreiz izrāvās vadībā, taču viņam uz pēdām mina H.Beķeris. Brauciena laikā skatītāji izveidoja „dzīvo” H burtu tādējādi papildus stimulējot H.Beķeri veiksmīgām darbībām. Līdz pat brauciena piektajam aplim norisinājās spraiga cīņa, un fani sirmoja ik pa minūtei. Brauciena izskaņa gan nebija tik veiksmīga un par nožēlu H.Beķera faniem savu pirmo pozīciju prasmīgi nosargāja A.Ikarts. Vēl sliktāk, H.Beķera pieļautās kļūdas ļāva bīstami tuvu pietuvoties trešajā pozīcijā esošajam A.Reņģītim, kurš gan neprata izmantot radušos situāciju, pats pieļaujot nozīmīgas kļūdas kā rezultātā finišēja trešais. Brauciena finišu kā pēdējais sasniedza Ē.Kaņa aizstājējs E.Gleizdāns, kuram šis bija pirmais starts kausa ietvaros.

Rezultāti:
1. A.Ikarts (1)
2. H.Beķeris (2)
3. A.Reņģītis (3)
4. E.Gleizdāns (4)

Pusfināls
Brauciens sākās ar fantastisku cīņu pēc starta, kurā braucēji viens otru mēģināja izstumt no trases pielietojot jebkādus, tomēr atļautus paņēmienus. Tas vainagojās ar sacīkšu incidentu pirmajā līkumā, un turpinājās ar spraigu cīņu brauciena pirmajā daļā, lai noteiktu divus pēdējos finālbrauciena dalībniekus.
Brauciena laikā fani izsmēja E.Gleizdānu, kurš nespēja izbraukt pirmo līkumu tajā sagriežoties četros no brauciena 8 apļiem – pats braucējs to skaidro ar kartinga nespēju noturēt jebkādu saķeri ar trases segumu, kas neļāva šo aso līkumu izbraukt vienlaikus ātri un precīzi.

Rezultāti:
1. J.Pizičs (1)
2. A.Reņģītis (3)
3. M.Liberts (4)
4. E.Gleizdāns (2)

Fināls
Starta kārtība – 1.J.Unbedahts, 2.A.Ikarts, 3.H.Beķeris, 4.R.Madžuls-Bajārs, 5.J.Pizičs, 6.A.Reņģītis.
Starts, pirmais līkums, KĻŪDA! Startējis no pole position savu kartingu sagriež J.Unbedahts un atkrīt uz 5 vietu. Radušos situāciju veiksmīgi izmanto A.Ikarts un J.Pizičs izvirzoties drošā divvadībā. Bezkompromisa pakaļdzīšanos uzsāk J.Unbedahts, kurš pirmā apļa laikā ir apsteidzis H.Beķeri un turpina iedzīt līderi A.Ikartu, kuram uzvara posmā garantē arī uzvaru kopvērtējumā. Apļi rit, atstatums zūd, un J.Unbedahts apsteidz J.Piziču un izvirzās otrajā vietā – līderis A.Ikarts gan jau ir attālinājies, bet šķiet, ka cīņa par pirmo vietu vēl nav galā. Kārtējais pirmais līkums, J.Unbedahts saslīd, J.Pizičš ielec viņam blakus un pēc cīņas dažu līkumu garumā J.Unbedahts atkrīt atpakaļ uz trešo vietu. Bezkompromisa cīņa par otro vietu posmā turpinās līdz pat sacīkšu beigām braucējiem mainoties te priekšā vienam, te otram, līdz visbeidzot rūtoto karogu kā otrais sasniedz J.Pizičs, J.Unbedahts uzreiz aiz viņa. Vienvadībā, uzvaru braucienā izcīna A.Ikarts. Ceturto vietu izcīna viens no stabilākajiem braucējiem visa kausa laikā A.Reņģitis, piektais R.Madžuls-Bajārs, savukārt tehnikas mocīts kā sestais finišē H.Beķeris.

Rezultāti:
1.A.Ikarts (2)
2.J.Pizičs (5)
3.J.Unbedahts (1)
4.A..Reņģītis (6)
5.R.Madžuls-Bajārs(4)
6.H.Beķeris(3)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.