Jul 242008
 
Ievads
Šī gada ietvaros, katram kausa izcīņas posmam tiek dots kāda “Formula 1” pilota vārds. Tas ar nolūku godināt augstākās raudzes autobraucējus, kuri riskē ar savām dzīvībām, lai izklaidētu mani un citus svētdienas kulta piekritējus. Kā pirmo es izvēlējos angļu autobraucēju Deimonu Hilu, kurš bija mans pirmais F1 sacīkšu seriāla favorīts un par kura braukšanas spējām varēju pārliecināties jau ar zilās kastes palīdzību. Vēl tagad atceros, kā 94. gadā savā istabā uz grīdas skatījos formulas sacensības – man toreiz bija divkrāsu televizors, kādas 8 collas pa diagonāli un nagla kā antena. Tanī laikā sacīkstes rādīja LTV7 (tad gan LTV2, vai vēl kāds senāks nosaukums) un reklāmas nebija galvenais dzinulis kā tas ir mūsdienu LNT translācijās.
Gari un plaši par Hila sasniegumiem nestāstīšu – to var izlasīt plašajās interneta ārēs
http://en.wikipedia.org/wiki/Damon_Hill, bet, īsumā gan. Personīgi man Deimons asociējas ar savu neremdināmo cīņu ar vienu no izcilākajiem autobraucējiem Mihaelu Šumaheru. Kā vienu no nozīmīgākajiem notikumiem šo divu vīru sacensībā var minēt sadursmi 1994. gada Austrālijas GP laikā Adelaidā; toreiz Austrālija bija pēdējais posms un tieši cīņā starp Hilu un Šumaheru izšķīrās čempiona titula ieguvējs – Hilam pirms sacīkstēm bija viena punkta pārsvars un finišs aiz Šumahera nozīmētu zaudējumu cīņā. Kā zināms, tad pēc sadursmes abiem pilotiem nācās izstājās un Šumahers ieguva savu pirmo titulu. Video: http://www.youtube.com/watch?v=dfby7GaMXmo (bez skaņas, bet saprast var).
Hils savu titulu gan izcīnīja – pēc 2 gadiem, kad pārliecinoši uzvarēja 1996. gada čempionātā. Pēc uzvaras čempionātā, Hila karjera gāja no kalna lejup. Bija beidzies līgums ar Williams un viņš pārcēlās uz Arrows komandu. 1997. gadā spilgti aizvadīja Ungārijas GP, kur ar nekonkurētspējīgo Arrows formulu viņš aizvadīja fantastisku sacīksti finišēdams otrajā vietā, vadību atdodot vien divus apļus līdz finišam, kad formulas bojājuma dēļ to apsteidza Vilenēvs. Gadu vēlāk, Hils jau Jordan komandas sastāvā ieguva savu pēdējo trofeju F1, kad avārijām bagātajā Beļģijas GP, viņš izcīnīja uzvaru.
Šeit vēl daži citi kadri no Hila karjeras, kur lielāko daļu, protams, aizņem cīņa ar M.Šumaheru. Video:
http://www.youtube.com/watch?v=QcmNgIUPEk8

GO Planet

http://www.goplanet.lv/
2008. gada 15. jūlijs
Starts plkst. 20:00 (ierašanās 19:30)
Gunāra Astras iela 2b, Rīga, LV-1084

Garums: 310 m
Platums: 6 m
Braukšanas virziens: pretēji pulksteņrādītāja virzienam
Trase: 2-līmeņa brauktuve, tunelis
Braucēju skaits: 8

Izloze
Viss sākās ar izlozi, kura iekrita neīstajā dienā. Pilns ar darbiem un kausa izcīņai vēl īsti nesākoties jau tika pārkāpts nolikuma burts. Labi, ka galvenais rīkotājs var vienpersoniski mainīt nolikumu – tas arī tika darīts, un nevienam nekādi sodi netika piespriesti.
Izlozētō starta kārtību meklēt zem Resursiem.Papīri.

Pirmsstarta drudzis
Tik tālu viss kārtībā. Tik dažas minūtes pirms starta uzzināju, ka Liberta jaunskungs nespēs ierasties uz pirmo-vēsturisko posmu, tāpēc viņš automātiski tiek nostumts lejā uz pēdējo starta pozīciju kā vienā, tā otrā braucienā.

Sacensības
Tālāk izpaliek apraksts par pašu braukšanu, lai gan tas varētu būt interesanti. Izmantošu izdevību un lūgšu citus braucējus dalīties savos iespaidos, jo man ir tikai manis piedzīvotais – es nevaru komentēt, piemēram, fantastisko R.Miezīša apdzīšanas manevru pēdējā apī un izvirzīšanos 2. brauciena otrjā vietā. Tā nu mans spilgtākais moments bija fantastiskā bezkompromisa cīņa par pirmo vietu starp braucējiem H.Beķeri un J.Unbedahtu, kas ilga vairāku līkumu garumā līdz visbeidzot vainagojās ar J.Unbedahta izvirzīšanos pirmā brauciena vadībā. Jāpiemin arī R.Miezīša negantais raksturs, kurš salauza vairākus kartingus.
Arī rezultātus meklēt zem Resursi.Papīri.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.