Damon Hill Grand Prix

 

2008. gada ietvaros katram Kartingkausa izcīņas posmam tiek dots kāda Formula 1 braucēja vārds. Tas ar nolūku godināt augstākās raudzes autobraucējus, kuri riskē ar savām dzīvībām, lai izklaidētu mani un citus svētdienas kulta piekritējus. Kā pirmo es izvēlējos angļu autobraucēju Damon Hill, kurš bija mans pirmais F1 sacīkšu seriāla favorīts un par kura braukšanas spējām varēju pārliecināties jau ar zilās kastes palīdzību. Vēl tagad atceros, kā 1994. gadā savā istabā uz grīdas skatījos formulas sacensības – man toreiz bija divkrāsu televizors, kādas 8 collas pa diagonāli un nagla kā antena. Tanī laikā sacīkstes rādīja LTV7 (tad gan LTV2, vai vēl kāds senāks nosaukums) un reklāmas nebija galvenais dzinulis kā tas ir mūsdienu LNT translācijās.

Gari un plaši par Hila sasniegumiem nestāstīšu, bet īsumā gan. Personīgi man Hill asociējas ar savu neremdināmo cīņu ar vienu no izcilākajiem autobraucējiem Michael Schumacher. Kā vienu no nozīmīgākajiem notikumiem šo divu vīru sacensībā var minēt sadursmi 1994. F1 sezonas Austrālijas Grand Prix laikā Adelaidā. Toreiz Austrālija bija pēdējais posms un tieši cīņā starp Hill un Schumacher izšķīrās čempiona titula ieguvējs – Hill pirms sacīkstēm bija viena punkta deficīts un finišs aiz Schumacher nozīmētu zaudējumu cīņā. Kā zināms, tad pēc sadursmes abiem pilotiem nācās izstājās un Schumacher ieguva savu pirmo titulu.

Hill savu titulu gan izcīnīja – pēc 2 gadiem, kad pārliecinoši uzvarēja 1996. gada čempionātā. Pēc uzvaras čempionātā, Hill karjera gāja no kalna lejup. Bija beidzies līgums ar Williams un viņš pārcēlās uz nekonkurētspējīgo Arrows komandu. Tomēr, arī Arrows bija prieka brīži, piemēram, spilgti aizvadītais 1997. gada Ungārijas Grand Prix, kur lieliskas nedēļas nogales ietvaros Hill finišē otrajā vietā, sacensību vadību atdodot vien divus apļus līdz rūtotā karoga sasniegšanai, kad formulas bojājuma dēļ to apsteidza Jacques Villeneuve. Savukārt savu pēdējo kausu Formula 1 Hill guva jau Jordan komandas sastāvā, kad avārijām bagātajā 1998 gada Beļģijas Grand Prix tika izcīnīta uzvara.


2008. gada 15. jūlijs
Starts plkst. 20:00 (ierašanās 19:30)
Gunāra Astras iela 2b, Rīga, LV-1084
Garums: 310 m
Platums: 6 m
Braukšanas virziens: pretēji pulksteņrādītāja virzienam
Trase: 2-līmeņa brauktuve, tunelis
Braucēju skaits: 7


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.